• Wollongong University

60 yıllık bir geçmişe sahip olan University of Wollongong’un merkez kampüsü Sydney’e 1 saat uzaklıkta bulunan Wollongong kentinde bulunmaktadır. Universite eğitim kalitesi ve kampüs olanakları ile QS Ranking listelerinde dünyanın en iyi %2 üniversitesi içerisine girerek 2016 yılında dünyanın en iyi 218. Üniversitesi ilan edilmiştir. Business, Science Medicine and Health,Engineering and information science,Social Sciences,Law Humanities and the Arts olmak üzere pek çok alanda eğitim alabileceğiniz bir üniversite olan University of Wollongong Sydney ve Wollongong olmak üzere 2 kampüse sahiptir. Öğrencilerine pek çok kampüs içi ve dışı konaklama sunan University of Wollongong dönem dönem öğrencilerine bu konaklamalarında da burs imkanı sağlamaktadır. Konaklama bursları dışında üniversite öğrencilerine pek çok alanda burs imkanı sağlamaya calışmaktadır.

Uluslar arası Lisans Öğrencileri için açmış oldukları burslar;

1.     UNDERGRADUATE EXCELLENCE SCHOLARSHIP (UES)

 

Medicine & Surgery; Nursing; Science (Nutrition or Exercise Science); Nutrition & Dietetics; Exercise Science & Rehabilitation; Social Work; and Psychology (all degrees) Haricindeki tüm alanlardaki burs almaya uygun lisans öğrencilerine eğitim ücretleri üzerinden %25 Burs verilmektedir.

 

2.     FACULTY MERIT SCHOLARSHIP (FMS)

 

·      Accounting & Financial Services,

·      Arts Creative Arts Performance Journalism,

·      Banking Financial Services,

·      Business Information Systems,

·      Commerce Economics&Finance,

·      Communication&Media studies Digital Media,

·      Computer science information technology,

·      Engineerining,

·      İnternational Studies,

·      Law (Single Degrees),

·      Mathematics, Mathematics & Finance; Medical Mathematics,

·      Medical Radiation Physics,Science (Materials, Nuclear Science & Technology, Physics)

Eğitimlerinden birini alan öğrencilere Eğitim ücretleri üzerinden %25 burs verilmektedir.

 

FMS bursu alan öğrenciler ayrıca iş yerleştirme ve staj yeri ayarlama imkanlarına da sahip olurlar.Özellikle Mühendislik öğrencilerine 3. Yıllarının sonunda iş imkanları sunularak Avustralyada mühendislik yapmak için gerekli olan akreditasyonları almaları sağlanır.

 

Her iki burs da sadece Avustralya içerisinde eğitim almak isteyen öğrenciler için geçerlidir. 2 Bursada aynı anda başvuru yapılabilir ve her iki bursu almaya hak kazanan öğrenciler Eğitim ücretleri üzerinden tolamda %50 Burs alabilirler.

Yuksek Lisans öğrencileri için University of Wollongong en az şartlı kabul almış olan burs için gerekli şartlara sahip öğrencilere %25 eğitim ücreti üzerinden burs vermektedir.

 

Doktora Öğrencileri için HDR bursu ile PHD (Doktora) öğrencilerine araştırmaları süresince yaşam masraflarını karşılıyor.

 

Tüm bu burs ve konaklama hizmetleri dışında University of Wollongong mezunları mezunlar dernekleri ve aldıkları iyi eğitim kalitesi sayesinde mezuniyetlerinin üzerinden en geç 6 ay geçmeden sektörde iş bulabilmektedir.

 

University of Wollongong ve diğer Avustralya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilir ya da size en yakın ATLAS ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Paylaş: