• İngiltere'de İngilizce Dil Eğitimi | İngiltere Dil Okulları

Neden İngiltere’de Dil Okulu?

İngiltere İngilizcenin ve heyecan verici çeşitlilikte dinamik bir kültürün vatanıdır. Her yıl 10,000 den fazla Türk öğrenci eğitim için İngiltere’yi tercih etmektedir. Türkiye’ye doğrudan uçuşlarla 4 saat mesafedeki İngiltere hem kısa hem uzun süreli dil eğitim programları için en ideal seçeneklerden biridir.

Hangi şehri tercih etmeli?

İngiltere’de dil okulları İngiltere’nin bütün bölgelerine dağılmış, merkez ve güney İngiltere de yoğunlaşmıştır.  Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biridir. 

Dinamik ve büyük bir şehirde eğitim almak isterseniz Londra’yı seçebilirsiniz. Ancak yüksek yasam giderlerini ve şehirdeki İngiliz nüfusun azlığını göz önünde bulundurmalısınız.  

İngiltere’nin güneyinde, deniz kenarında daha sakin ve rahat bir ortamda eğitim almak isterseniz Brighton ve Bournemouth ilk akla gelen alternatiflerdir. Bu şehirler küçük olduğu için iletişim kurup şehre adapte olmak daha kolaydır.

Ya da Oxford ve Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversite şehirlerinde, İngilizlerin koklu eğitim geleneğini tecrübe edebilirsiniz.  Üniversiteleri ile ünlü bu şehirler öğrenci şehirleridir.

Daha az Türk öğrencinin olduğu York, Liverpool, Manchester, Chester, Bristol gibi kuzey ve merkez İngiltere’deki şehirlerde de verimli bir eğitim sureci geçirebilirsiniz.  İngiliz kültürünü daha fazla hissedebileceğiniz, sosyal hayatta daha fazla İngiliz göreceğiniz Canterbury, Portsmouth, Eastbourne, Devon ya da Torquay gibi küçük kasabalar da seçenekler arasındadır. Bu şehirler daha ekonomik şehirlerdir.


Program Seçenekleri Nelerdir?

Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin İngiltere’de kendinize uygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışma hayatı için İngilizce öğrenilebilir. 

İngiltere dil okulları bünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları:

  • Genel veAkademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • IELTS / TOEFL hazırlık kursları
  • Yönetici ve Is Adamlarına Yönelik programlar
  • 6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar
  • Özel Dersler

Öğrenciler haftada 15 ya da 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun programlara katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir.

Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler istedikleri sureyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar

Ayrıca 6 ya da 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik ekonomik paket, akademik sömestr/ yıl programları da vardır. Bu programların başlangıç tarihleri daha seyrek olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla %20 – 30 oranında daha düşüktür

İngiltere Dil Okulları Güncel Fiyatları

İngiltere'de dil eğitimi alırken nerede konaklayabilirim?

Konaklamanız yurtdışı eğitim deneyiminizin en önemli bir parçasıdır. 

Konaklamalar da genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusunda ayarlanır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evleri vardır. 

Aile yanı: Genel olarak bir ailenin yanında tek kişilik oda da sabah akşam yemek dahil şeklinde konaklayabilirsiniz. Bu konaklama tipi genel de 30-60 dakika arasındadır, toplu taşımalar ile rahatlıkla okulunuza ulaşabilirsiniz.

Yurt: Bu konaklama tipinde tek  kişilik veya çok kişilik konaklama seçeneği olur. Genelde yemek olmaz, öğrenci kendisi ortak mutfakta yemeğini yapabilir. Lokasyon olarak genellikle şehir merkezinde olur.

Öğrenci Evleri: Aynı okulun veya farklı okulun öğrencilerinin bir arada kalabildiği bir konaklamadır. Bir dairenin odalarında tek kişi veya iki kişi şeklinde kalınır ve mutfakların da yemeklerini pişirebilir. Genelde şehir merkezinde yada kısa bir süreliğine ulaşım kullanılabilir. Kendinize ve bütçenize en uygun konaklama tipine Atlas danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz

İngiltere'de dil eğitimi alırken iyi bir okulu nasıl seçeceğim?

ATLAS Eğitim danışmanları her yıl yapılan düzenli ziyaretler ve giden öğrencilerimizin memnuniyetleri çerçevesinde okulların güncel durumlarını yakından takip etmekte ve sizlere en güncel ve gerçekçi bilgileri verebilmektedir.

İngiltere de dil eğitimi yaygın olarak özel dil okulları tarafından verilmektedir. Bununla birlikte daha dar bir yelpazede üniversiteler ya da devlet kolejleri tarafından sunulan dil eğitim programları da vardır.

İngiltere’de British Council onaylı 1500 den fazla okul vardır. İngiltere’de dil eğitimi konusunda kalite denetimi British Council & English UK tarafından yürütülmektedir.  Ayrıca okulların Equals, Baselt, Arels gibi kurumlara üyeleği de kaliteleri konusunda bir göstergedir. İngiliz hükümeti de 2009 yılında çıkardığı bir yasa ile öğrencilerin öğrenci vizesi ile eğitim alabilecekleri okulları derecelendirerek belirlemiştir. British Council  Onaylı okullar öğretmen, müfredat, fiziksel ortam, öğrenci hizmetleri gibi konularda bir seri kalite standardına sahip olup olmadıkları konusunda denetlenirler. British Council ve English UK onayı belli bir standardı garanti etmesine rağmen, bu okullar arasında bile  çok ciddi kalite ve maliyet farkları bulunmaktadır. İngiltere dil okullarını buradan da seçebilirsiniz.

ATLAS’ın hizmetleri nelerdir?

Atlas öğrencileri İngiltere’de ki eğitimleri süresince de Londra ofisimizden her konuda yardim ve destek almaya devam ederler.

Birçok seçeneğin arasında kendinize bütçenize en uygun okula karar verebilmek için Atlas ofislerinden ücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. Tamamı yurtdışında eğitim almış uzman danışmanlarımızın yardımı ile kendiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz

Eğitim almaya karar verdiğiniz okulla ilgili bütün kayıt, yerleştirme, konaklama, seyahat ve vize islemelerinizde Atlas ofislerinde ücretsiz olarak yürütülmektedir

Ayrıca İngiltere ye gidecek bütün Atlas öğrencileri seyahatleri öncesinde bilgilendirme ve hazırlık seminerlerimize katılır İngiltere’de eğitim, yasam, sosyal hayat  ile ilgili bir çok bilgiyi önceden alarak yolculuklarına hazırlanır.

Sizler de binlerce öğrenci gibi yurtdışına Atlas güvencesi ile çıkın, Atlas’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanın.

Detaylı bilgi için size en yakın Atlas şubesine gelebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: