Bu yaz dönemi için Londra'da üniversite kampüsünde dil eğitimi almak istiyorsanız University of Arts London Dil okulu size tavsiye edeceğimiz en iyi seçeneklerden biri olacaktır. 

Bu yaz dönemi için Londra’da üniversite kampüsünde dil eğitimi almak istiyorsanız University of Arts London Dil okulu size tavsiye edeceğimiz en iyi seçeneklerden biri olacaktır.  Bu ay ki sayımız için okul yetkilisi ile görüştük ve sizler için detaylı bilgiler edindik.

 

Öğrenciler neden sizin okulunuzu tercih ediyorlar?

 

The Language Centre, University of the Arts London okumak için oldukça güzel bir yer.Öğrenciler büyük bir üniversitenin içinde ufak bir binada eğitim görmekteler ve üniversitenin tüm imkanlarından faydalanabilmekteler.

 

Yüksek ve düşük sezondaki öğrenci oranınız nedir? Öğrenci ülke dağılımı ne düzeyde ve Türk öğrencilerin bu dağılımdaki oranı nedir?

 

The Language Centre ‘da yaz aylarında kapasitemiz 210 öğrenciye kadar çıkmaktadır .  Bunun dışında kalan aylarda ise 90 civarında öğrenci nüfusumuz var.Türk öğrenci oranımız oldukça düşük bir düzeyde.

 

Programlarınızdan ve öğretim tekniklerinizden bahseder misiniz?

 

“English Plus” kurslarımız ile birlikte yüksek kalitede Genel ve Akademik İngilizce kursları da sunmaktayız. English Plus Sanat ve Dizayn kursları tüm yıl boyunca sürmekte ve 4 ile 24 hafta aralığında bir sürede eğitim verilmektedir.Toplamda haftalık 22 saat olan bu kurs 15 saat Genel İngilizce, 7 saat Sanat ve Dizayn eğitimini kapsamaktadır. Bu kurslar Chelsea College of Art and  Design ve Camberwell college of Arts bünyelerinde verilmektedir. Yaz döneminde  Moda Dizayn , Moda ve Güzellik Makyaj, Güzel Sanatlar,Pazarlama ve İletişim, ve benzeri birçok English Plus kursu sunmaktayız.

 

Öğrencilerinize ne tür hizmetler sunmaktasınız?

 

Öğrencilerimiz için konaklama, havalimanı karşılama, sosyal aktiviteler ve kültürel turları düzenlemekteyiz. En iyi sunduğumuz hizmet ise güler yüz ve arkadaş canlısı hizmetimizdir.

 

 

Ülkenizden ve şehirden biraz bahseder misiniz?

 

İngiltere çekici bir ülke. Tarihi ve kültürel zenginliği oldukça fazla ve ayrıca oldukça modern. Ünlü birçok müzesi,galerileri,spor takımları moda ,müzik ve teknolojiyi bünyesinde bulunduran başkent Londra, çekici bir şehir.

 

Okulunuzun lokasyonu ve olanaklarından bahseder misiniz ?

 

The Language Centre şehrin tam merkezinde,alışveriş ve moda merkezi Mayfair’de yer almaktadır.Ferah sınıfları (geniş masalar,düz ekran televizyonlar,DVD ve duvarlarda orjinal sanat eserleri bulunmakta) ve 12 bilgisayarlı Dil stüdyomuz bulunmakta.Ayrıca bina içerisinde oldukça büyük bir bilgisayar odamız ve sıcak,soğuk yiyecek içecek satan kafeteryamız bulunmaktadır.

 

Biraz fiyatlarınızdan ve varsa indirimlerinizden bahseder misiniz?

 

Eğer öğrenci 4 haftadan uzun bir süreliğine 15 saatlik (haftalık) Genel İngilizce kursuna katılamak isterse,haftalık ücretimiz 185£. Akademik İngilizce kurslarımız 4 er haftalık bloklar halinde olmakta ve haftalık 20 saatlik ücreti 1020£’dir. Bu ücret 4 hafta üzeri kayıt olan öğrencilerimiz için geçerli olan indirimli fiyatıdır. English Plus kurslarımızda haftalık 22 saat eğitim verilmekte ve ücreti 1010£’dir. Ancak diğer fiyatları öğrenmek için okulumuzun broşürünü incelemenizde fayda var.

 

 

Ülkenizdeki yaşam giderlerinden biraz bahseder misiniz?

 

Londra, pahalılığı ile ünlenmiş bir şehirdir,evet , bazı şeyler oldukça pahalıdır. Restaurantlarda yemek ve içmek ,ulaşım kadar pahalı olabilir.Eğer restaurantlarda yemek yemek yerine,süpermarketlerden alışveriş yapıp,taksi yerine de otobüs kullanırsanız çok fazla harcama yapmazsınız.Ayrıca unutmamak gerekir ki bir çok müze ve galeriler ücretsizdir. National Gallery, British Museum, Science Museum, Victoria and Albert Museum, Natural History Museum, Tate Modern, Tate Britain bunlardan bazıları.Büyük parklar da ücretsiz olup,güneşli günlerde gidilebilecek en iyi yerlerdendir.

 

İngilizce öğrenmek  isteyen Türk  öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?

 

Benim tavsiyem, İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim almaları ve ufak, Türk öğrencinin fazla olmadığı bir okul seçmeleridir. Bu sayede arkadaşları ile Türkçe konuşamazlar. The BBC’nin internet sitesi de oldukça faydalı olacaktır ingilizce öğrenmek de.

 

Bu ay ki dergimizde yer alması için yeni bir haberiniz yada kampanyanız var mı?

 

English Plus kurslarımızın başlangıç tarihleri Haziran ayıdır ve birçok kursumuz dolmuş durumda. Erken kayıt yaptırmak için acele edin.

  • Paylaş: