• Kanada'da Dil Eğitimi | Kanada Dil Okulu Güncel Fiyat Listesi | İndirimli Kanada Dil Okulları

Neden Kanada’da Dil Okulu?

Kanada dil eğitimi için binlerce öğrenci tarafından tercih edilmekte ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bu yükselişin sebebi kanada dil okulların maliyet olarak uygun olması ve dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olmasıdır. Her bütçeye ve ihtiyaca göre bir eğitim seçeneğinin bulunması da diğer önemli etkenlerden birisidir. Dil okulları fiyatlarını inceleyebileceğiniz sayfamızın haricinde indirimli kanada dil okullarını da bulabileceğiniz sayfamıza göz atıp maliyetleri değerlendirme şansınız vardır.

Kanada  Dünya’nın en yaşanılabilir, suç oranı en düşük ve en güvenli ülkelerinden biridir. Kanada Eğitim standartları, göçmenlik imkanları, doğal güzellikleri, sıcak kanlı insanları ve düşük yaşam giderleri ile öğrencilerin en kolay uyum sağladığı ülkelerden biridir. Kanada ’da eğitim alan öğrencilerin bir çok kültürü bir arada tanıma şansı vardır. Büyüme ve gelişimini çok uluslu göçmen toplumuna borçlu olan Kanada her yıl binlerce uluslararası öğrenciye kucak açmaktadır.

Dil eğitimi alan öğrencilerin eğitim sırasında çalışma olanakları yoktur. Ancak co-op programlar bünyesinde öğrencilere eğitimlerinden sonra Kanada’da çalışabilmektedir.

Hangi şehri tercih etmeli?

Kanada’da dil okulları Toronto, Vancouver gibi büyük şehirlerde yoğunlaşmıştır.  Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biridir.

Dinamik ve büyük bir metropolde eğitim almak isterseniz Kanada’nın iş ve finans başkentiToronto’yu seçebilirsiniz. Ilıman iklimi ile daha turistik bir şehir olan Vancouver’da en popüler şehirler arasıdadır. Ottowa ve  Halifax gibi şehirler ise daha düşük yaşam giderleri ile gözde öğrenci şehirleridir. Hem Fransızca hem İngilizce konuşulanMontreal ise 2 dil birden öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.

Program Seçenekleri Nelerdir?

Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin Kanada’da kendinize uygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışma hayatı için İngilizce öğrenilebilir.

Kanada dil okulları bünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları;

  • Genel veAkademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • IELTS / TOEFL hazırlık kursları
  • Yönetici ve Is Adamlarına Yönelik programlar
  • 6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar
  • Özel Dersler
  • Staj ve çalışma  Co – Op Programlar

Öğrenciler haftada 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun dil eğitimi programalarına katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir.

Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul etmektedir ancak nadir de olsa her ay başlangıçlı olan okullar da vardır. Öğrenciler istedikleri sureyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar

Ayrıca 6 yada 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik ekonomik paket, akademik sömestr/ yıl programları da vardır. Bu programların başlangıç tarihleri daha seyrek olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla%20 – 30 oranında daha düşüktür

Nerede Konaklayabilirim?

Konaklamanız yurtdışı eğitim deneyiminizin en önemli parçasıdır.

Konaklamalarda genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusunda ayarlanır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evleri vardır.  Kendinize ve bütçenize en uygun konaklama tipine Atlas danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz

Aile yanı: Genel olarak bir ailenin yanında tek kişilik oda da sabah akşam yemek dahil şeklinde konaklayabilirsiniz. Bu konaklama tipi genel de Kanada’nın yüz ölçümünden dolayı 45-60 dakika arasındadır, toplu taşımalar ile rahatlıkla okulunuza ulaşabilirsiniz.

Yurt: Bu konaklama tipinde tek  kişilik veya çok kişilik konaklama seçeneği olur. Genelde yemek olmaz, öğrenci kendisi ortak mutfakta yemeğini yapabilir. Lokasyon olarak genellikle şehir merkezinde olur.

Öğrenci Evleri: Aynı okulun veya farklı okulun öğrencilerinin bir arada kalabildiği bir konaklamadır. Bir dairenin odalarında tek kişi veya iki kişi şeklinde kalınır ve mutfakların da yemeklerini pişirebilir. Genelde şehir merkezinde yada kısa bir süreliğine ulaşım kullanılabilir.


Nasıl iyi bir okul seçeceğim?

ATLAS Eğitim danışmanları her yıl yapılan düzenli ziyaretler ve giden öğrencilerimizin memnuniyetleri çerçevesinde okulların güncel durumlarını yakından takip etmekte ve sizlere en güncel ve gerçekçi bilgileri verebilmektedir.

Kanada’da  dil eğitimi yaygın olarak özel dil okulları tarafından verilmektedir. Bununla birlikte daha dar bir yelpazede üniversiteler ya da devlet kolejleri tarafından sunulan dil eğitim programları da vardır.

Kanada’da dil okullarının Languages Canada gibi kurumlara üyeliği kaliteleri konusunda bir göstergedir. Bu ve benzeri kurumlara üye olan okullar öğretmen, müfredat, fiziksel ortam, öğrenci hizmetleri gibi konularda bir seri kalite standardına sahip olup olmadıkları konusunda denetlenirler. Bu onay ve üyelikler belli bir standardı garanti etmesine rağmen, bu okullar arasında bile  çok ciddi kalite ve maliyet farkları bulunmaktadır. Ayrıca, DLI Number olmayan dil okulları Kanada Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemekte ve bu durumda vize başvurusu yapılmaz.

Atlas öğrencileriKanada’da ki eğitimleri süresince de Atlas ofislerinden her konuda yardim ve destek almaya devam ederler

Birçok seçeneğin arasında kendinize bütçenize en uygun okula karar verebilmek için Atlas ofislerinden ücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. Tamamı yurtdışında eğitim almış uzman danışmanlarımızın yardımı ile kendiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz

Eğitim almaya karar verdiğiniz okulla ilgili bütün kayıt, yerleştirme, konaklama, seyahat ve vize islemelerinizde Atlas ofislerinde ücretsiz olarak yürütülmektedir

Ayrıca Kanada’ya gidecek bütün öğrenciler seyahatleri öncesinde bilgilendirme ve hazırlık seminerlerimize katılır Kanada'da eğitim, yasam, sosyal hayat ile ilgili bir çok bilgiyi önceden alarak yolculuklarına hazırlanır.

Sizler debinlerce öğrenci gibi yurtdışına Atlas güvencesi ile çıkın, ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanın 

Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi için bilgi istek formu doldurabilir veya size en yakın ATLAS ofisine gelebilirsiniz.

  • Paylaş: