İngiltere'’nin güneybatısında bulunan Devon Bölgesi, doğayla içi içe olmak isteyenler için bire bir. İki şehri ve pek çok doğa harikası kasabası olan Devon, yazın turistlerin ilgi odağı oluyor.

İngiltere’nin güneybatısında bulunan Devon Bölgesi’nde iki şehir ve pek çok kasaba mevcut. Şehirlerden Exeter’in nüfusu 100.000, Plymouth’un ise 250.000.

Devon Bölgesi’nin en çok dikkat çeken kasabalarından olan Paignton’da ise Devon School of English ve LAL Torbay dil okulları bulunuyor.

Londra’dan tren ile 3 saat otobüs ile 6 saatlik bir mesafede yer alan Paignton ortalama 45.000 kişilik bir nüfusa sahip. İki de komşusu bulunuyor. Bunlardan biri olan Torquay 65.000 nüfuslu ve Paignton’a göre daha büyük ve daha rağbet gören bir yer. Genelde öğrenciler alışveriş yapmak ve de eğlenmek için otobüsle mesafesi 15 dakika olan bu kasabaya gidiyorlar. Diğer bir komşusu da 8.000 nüfuslu Brixham. Bu üç kasabanın bulunduğu koy ise TORBAY adını alıyor. Bu koy en meşhur tatil bölgelerinden biri. Birçok sahili var. Yazın gelen ziyaretçi sayısı 5 milyona kadar ulaşabiliyor. Bu bölge su sporları için de tercih edilen bir yer. Ayrıca İngiltere’nin 3. büyük hayvanat bahçesi de burada yer alıyor.

Devon’da, Dartmoor National Park gibi gezilecek birçok yer bulunuyor. Doğayla iç içe yaşamak isteyen öğrenciler için bire bir!

Paignton ile Exeter arasındaki mesafe ise tren ile yaklaşık 45 dakika; Plymouth ile yaklaşık 1 saat 10 dakikadır.

  • Paylaş: