Tarihi New Haven, prestijli Yale universitesi’ ne ve ücretsiz bir çok müzik konserinin ve Jazz festivalinin yapıldığı New Haven Green'‘ e ev sahipliği yapar. New York’ a 1.5 saat Boston’ a yaklaşık 2- 2.5 saat uzaklıktadır

New Haven, ABD nin Connecticut eyâletinin ikinci büyük şehridir.

Tarihi New Haven, prestijli Yale üniversitesi’ ne ve ücretsiz bir çok müzik konserinin ve Jazz festivalinin yapıldığı New Haven Green ‘'e ev sahipliği yapar. New York’ a 1.5 saat Boston’ a yaklaşık 2- 2.5  saat uzaklıktadır. İki merkez şehrin tam ortasında olması New Haven’ i oldukça çekici hale getirmektedir.Şehirde ulaşım oldukça kolay olmakla birlikte öğrencilerin hoş vakit geçirebileceği sahiller de bulunmaktadır.

Yale Universitesi Kampüsü hemen hemen New Haven şehrini, kapsamaktadır. Kampüste bir çok sosyal ve kültürel aktivite bulunmaktadır. Müzeler, orkestralar ve tiyatrolar bunlardan sadece bir kaçıdır.

New Haven, University of New Haven’ a da ev sahipliği yapmaktadır. Okul ELS dil okulu ile anlaşmalı olup 112. kuru bitiren bütün öğrenciler TEOFL şartı olmadan üniversiteye lisans ya da Yüksek lisans programları için adım atabilirler. ELS kampüsü, University of New Haven’ in içinde bulunmaktadır. Okulda 80 lisans programı, 25 mastır programı mevcuttur.

New Haven’ da İngilizce eğitimi, Lisans ya da Yüksek lisans programı  düşünen arkadaşlar Atlas danışmanlarına ulaşabilirler.

  • Paylaş: